KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6877411
*
nr 687 7411
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Akvarell, Sven Hempel (1896-1944), 1931, 61x49
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 18:37:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 17:09:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hempel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Sven Hempel
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
nr 687 7411
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Akvarell, Sven Hempel (1896-1944), 1931, 61x49
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 17:09:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hempel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



